Yeni dönemin ilk meclisi olan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Başkan Yusuf Alemdar'ın başkanlığında toplandı. İlk mecliste divan katipleri, başkan vekilleri, komisyon ve encümen üyeleri oylamayla seçildi.Başkan Alemdar, açılış konuşmasında “Şehrin kalkınması, milletimizin refahı için bu sorumluluğun üstesinden inşallah birlikte geleceğiz” dedi. Ayrıca mecliste Başkan Alemdar'ın başkanvekilliğine seçimle Mutlu Işıksu ve Osman Çelik getirildi.SAKARYA (İGFA) - Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nde 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri sonrası yeni dönemin ilk meclisi toplandı. Toplantı ilk kez Yusuf Alemdar'ın meclis başkanlığında gerçekleştirildi. Nisan Ayı Olağan Meclisi'ne meclis üyeleri, komisyon başkanları, ilçe başkanları, daire başkanları ve gazeteciler katıldı. Açılış konuşmasını yapan Başkan Yusuf Alemdar, milletin verdiği sorumlulukla şehrin kalkınması ve memleketin refahı için durmadan, yorulmadan çalışacaklarını söyledi. “MİLLETİN EMANETİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ”Başkan Alemdar, "Milletin verdiği emanete sahip çıkmak, en iyi şekilde görev yapmak için çalışacağız. Meclisimizin 16 ilçemize eşit ve adil hizmet götürecek bir meclis olmasını temenni ediyorum. Şehrin menfaati için alacağımız her karar, şimdiden ülkemize ve memleketimize hayırlı olsun. Sakarya'nın kalkınması milletimizin refahı için bize yüklenen bu sorumluluğun üstesinden inşallah başarıyla kalkarız” diye konuştu. BAŞKANVEKİLLİĞİ MUTLU IŞIKSU VE OSMAN ÇELİK İlk meclis toplantısında divan katipliği, başkanvekilliği, encümen üyeliği ve komisyon üyelikleri yapılan gizli oylamayla belirlendi. Tüm meclis üyeleri toplantıda zarfla oy kullanarak meclisteki tüm üyeleri kendi oylarıyla seçti. Buna göre meclis başkanı olan Yusuf Alemdar'ın başkan vekilliği görevine birinci vekil olarak Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu ve ikinci vekil olarak Serdivan Belediye Başkanı Osman Çelik oy birliğiyle seçildi. 19 GÜNDEM MADDESİ DETAYLARIAyrıca mecliste 19 gündem maddesi karara bağlandı. Birinci maddede divan kâtibi, ikinci maddede başkanvekilleri, üçüncü maddede encümen üyeleri gizli oylamayla belirlendi. 4’üncü maddeye gelindiğinde Yusuf Alemdar, başkanlık görevini vekili olan Mutlu Işıksuy’ya devretti ve kalan bölüm Işıksu başkanlığında devam etti. Dördüncü maddede ise açık oylama ile komisyon üyeleri seçildi. 5. maddeden 14. maddeye kadar bölümde de Büyükşehir'in bağlı olduğu birlik ve müteşebbis heyetlerine asil-yedek üyeler açık oylamayla getirildi. 15. maddede meclisin toplanma günü her ayın ikinci pazartesi günü olarak belirlendi. 16. maddede meclis oturumunun görüntülü ve sesli kayıtla yapılması oy birliği ile kabul edildi. 16. 17. ve 18. maddelerde yine meclisin işleyişiyle ilgili olan konular ve 2023 yılı faaliyet raporunu kapsayan 19. madde de oy çokluğuyla kabul edildi. Yapılan gizli oylamayla şekillenen meclis görevleri şu şekilde: Divan Katipliği 1. Asil: Muhammed Çalışkan2. Asil: Soner Yıldız1. Yedek: Göksel Kaya2. Yedek: Alp Eren Aydın Başkanvekili:1. Başkanvekili: Mutlu Işıksu2. Başkanvekili: Osman Çelik Encümen Üyeliği1. Burak Erken2. Sait Beşir3. Oktay Yıldırım4. Yasemin Turan5. İsmail Kotan İmar ve Bayındırlık Komisyonu Üyeleri1. Halim Kılkış2. Oya Arapoğlu3. Muhammed Çalışkan4. Hüseyin Haldızoğlu5. Fatih Şentürk6. Hakkı İskender7. Serhat Erişir Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeleri1 . Sait Beşer2. Nurettn Subaşı3. Serdar Yener4. Erdal Köse5. İbrahim Pilavcı6. Mustafa Ünal7. Şaban Koludra Ulaşım Komisyonu Üyeleri1. Nihat Baltaoğlu2. Samet Zurnacı3. Soner Yıldız4. Emre Işıl5. Ercüment Berber6. Ömer Turgut7. Nuray Dikmen Çevre-Sağlık Komisyonu Üyeleri1. Ali Başar2. Kadir Gökhan Karaca3. Yasemin Turan4. Muhammet Gençbay5. Metin Polat6. Erkan Köksal7. Nuray Dikmen Eğitim-Kültür Gençlik ve Spor Komiyonu Üyeleri1. Mehmet Yılmaz2. Nur Gülşan3. Aydın Özdemir4. Ali Kemal Sofu5. Osman Dinçer6. Ömer Turgut7. Asuman Oktay Hukuk Komisyonu Üyeleri1. Ömer Faruk Kaya2. Serdar Yener3. Fatih Alp4. Oktay Yıldırım5. Mehmet Metin Taşkın6. Yılmaz Gümüş7. Fatih Enes İlkay Turizm Tanıtım ve Sanat Komisyonu Üyeleri1. Naci Çavdar2. Emre Yılmaz3. Ertunç Öner4. Ömer Susran Hunca5. Faruk Nalçacı6. Yılmaz Gümüş7. Asuman Oktay Kırsal Kalkınma ve Tarım Komisyonu Üyeleri1. Levent Tunç2. Hasan Çetinkaya3. İlyas Al4. Necmi Çatalbaş5. Ünal Canay6. Erkan Köksal7. Hüseyin Gültekin Marmara Belediyeler Birliği üyeliği (oy çokluğu)1. Asil: Oktay Yıldırım2. Asil: Serdar Yener1. Yedek: Azim Altıparmak Türk Dünyası Belediyeler Birliği Üyeliği1. Asil: Serkan Cerrahoğlu2. Asil: Nihat Baltaoğlu3. Asil: Azim Altıparmak1. Yedek: Nur Gülşan2. Yedek: Ali Kemal Sofu3. Yedek: Erdal Köse Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği Üyeliği1. Asil: Nurettin Subaşı2. Asil: Göksel Kaya1. Yedek: Necmi Çatalbaş Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Üyeliği1. Asil: İsmet Yavuzyiğit2. Asil: Emre Yılmaz3. Asil: Emre Işıl Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Üyeliği1. Asil: Bilal Soykan2. Asil: Selçuk Kurt3. Asil: İsmail Karakullukçu4. Asil: Ali Kemal Sofu1. Yedek: Levent Tunç2. Yedek: İlyas Al Kaynarca Doğu Marmara Makina İmalatçıları İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Üyeliği1. Asil: Recep Boğaz1. Yedek: Alp Eren Aydın Ferizli Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Üyeliği1. Asil: Yusuf Alemdar1. Yedek: Samet Zurnacı Sakarya Ferizli Otomotiv ve Metal İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Üyeliği (oy çokluğu)1. Asil: Halim Kılkış1. Yedek: Samet Zurnacı Sakarya Söğütlü Organize Sanayi Fındıklı Kantaryayla Beleni Müteşebbis Heyeti Üyeliği1. Asil: Selçuk Kurt1. Yedek: Kadir Gökhan Karaca Sakarya Söğütlü 3.Organize Sanayi Müteşebbis Heyeti Üyeliği1. Asil: İsmail Kotan1. Yedek Kadir Gökhan Karaca
Gündem
Yayınlanma: 13 Nisan 2024 - 21:50
Sakarya'da Yusuf Alemdar başkanlığında ilk meclis
Yeni dönemin ilk meclisi olan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Başkan Yusuf Alemdar'ın başkanlığında toplandı. İlk mecliste divan katipleri, başkan vekilleri, komisyon ve encümen üyeleri oylamayla seçildi.
Gündem
13 Nisan 2024 - 21:50